Dovoľte mi krátky príbeh.

Pri cvičení slonov, cvičiteľ priviaže nohu malého slona o stĺp špagátom, aby neušiel. Malý slon sa snaží uniknúť, myká sa, trhá s nohou, ťahá lano. Napriek tomu sa mu nepodarí vyslobodiť. Po niekoľkých dňoch snaženia to vzdá a vždy, keď má nohu priviazanú, stojí a nepokúša sa ujsť. Vie, že je priviazaný a nedá sa uniknúť. Ako slon rastie vie, že keď má nohu priviazanú,musí stáť, pretože niet úniku.

Slon je už veľký, obrovský a stačilo by len nohou potiahnuť a lano by sa roztrhlo. Napriek tomu, slon stále stojí s priviazanou nohou o stĺp.

 Nazýva sa to Naučená Bezmocnosť.

 

Vidím okolo seba veľa ľudí, ktorí majú naučenú bezmocnosť.

 

Toľkokrát zažili bolesť, neúspech a sklamanie. Toľkokrát dali dôveru iným, aby ich zastupovali. Toľkokrát išli s nádejou, že sa niečo zmení. A opakovane zažili sklamanie, bezmocnosť a nedôveru. Hovorí sa, že v Banskej Bystrici Zdochol Pes. Toto sa ťahá už 14 rokov. Viac som o tom písal v článku – Zdochnutý Pes, alebo Finančné Skupiny?

 

Máme tu ďalšie komunálne voľby. Znovu sa začínajú politici pripomínať. Ideme voliť svojich zástupcov na 4 roky. Každý vie, aká koalícia a silná väčšina vládne v Banskej Bystrici už dlhé roky. Aj v iných mestách je to podobné. V Banskej Bystrici je to SMER-SD a SDKU-DS. Menia a organizujú Banskú Bystricu. Znova treba ísť voliť. Budeme voliť Zdochnutého Psa a jeho dospelé štence?

 

Videl som veľmi dobrú výzvu nášho pána prezidenta Andreja Kisku (POZRI VIDEO). Vyzýva ľudí, aby našli vo svojom okolí schopných, etických a slušných ľudí. Aby im občania pomohli nájsť odvahu ísť kandidovať za primátorov a poslancov. Práve pracovití a schopní o sebe málo hovoria. Vidíme za nimi veľa dobre odvedenej práce. Každý máme okolo seba takýchto ľudí. Presne takýchto potrebujeme, aby spravovali hodnoty našich miest a obcí. Toto sú ľudia, ktorí čestne a svedomito budú hájiť naše záujmy.

Nájdime ich a pomôžme, aby kandidovali. Nájdime čestných a etických kandidátov na poslancov a primátora!

 

Voľme práve tú menšinu, ktorá doteraz nemala dostatok síl a hlasov.

Voľme správnych ľudí – čestných a etických a nie menšie zlo.! Ak takýto ľudia nekandidujú, pomôžme im ísť do volieb a podporme ich.

Sásová ihrisko

Vidím veľa naučenej bezmocnosti v svojom okolí.

Viem , že zmena môže nastať len od nás zdola.

Viem, že zmena nastane a preto príďte voliť!

Viem, že zmena nastane len osobným príkladom a odvahou!

 

Poznáte vo svojom okolí čestných, pracovitých a etických ľudí? Pomohli ste im ,alebo ste ich už aj podporili v ich kandidátke? Plánujete ich podporiť? Napíšte prosím do diskusie nižšie ako ste to spravili.
Autorské právo: kwest19 / 123RF Reklamní fotografie

Podporme ďalších, aby sme zmenili svoje okolie! Napíšte prosím o nich do diskusie.